Wrzesień 18 2021 09:48:39
Nawigacja
Rok Liturgiczny
Liturgia na dziś
Nowenna do MBNP

Spowiedź Święta

Komunia Duchowa

Relikwie Św. Urszuli Ledóchowskiej

Relikwie Św. Maksymiliana Kolbego

Bł. Carlo Acutis

Cantores Domini
Prasa Katolicka

• Przewodnik Katolicki

• Mały Przewodnik Katolicki

• Tygodnik Ola i Jaś

• Tygodnik Dominik

• Gość Niedzielny

• KNC-Króluj Nam Chryste

• KAi-Katolicka Agencja Inf.

Wyjazdy Pielgrzymki

Ostatnie artykuły
Caritas Tornister
Uroczystości Piotra ...
Odwołanie Dyspensy o...
Apel Episkopatu na W...
Wskazania Pasterskie...
Fundusz ochrony

Kącik Misyjny

Droga Krzyżowa ulicami Parafii

Droga Krzyżowa

Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii w piątek o godz. 19:45  Procesja  wyruszy ulicą Kempingową, Czereśniową i Wisenną, gdzie zakończymy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Proszę na trasie procesji udekorować domy emblematami religijnymi jak również prosimy o zabranie zniczy. 

Plan Drogi Krzyżowej w rozwinięciu

Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli

Misterium Męki PańskiejMisterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli odbędzie się tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową 31 marca o godz.20.00. Poprzedzi je Msza św.w kościele św.Jana Bosko na Winogradach o godz.18.00, skąd wspólnie z aktorami przejdziemy na Cytadelę.

To wyjątkowe przedsięwzięcie, które jest największą plenerową inscenizacją pasyjną na świecie, łączy w sobie aspekty wiary i sztuki, pozwalając przez to lepiej odczuć i zrozumieć mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i przygotować się na święta Wielkiej Nocy.

Szczegóły na: www.misterium.eu

 

( źródło: http://www.archpoznan.pl )

VIII Maraton Biblijny

 

Przeszło 122 godziny będzie trwało czytanie całej Biblii podczas VIII Maratonu Biblijnego, odbywającego się w Archidiecezji Poznańskiej. Po raz pierwszy początek maratonu transmitowany będzie przez Telewizję Polską.

Biblia została podzielona na 1501 fragmentów. Czytanie Pisma Świętego rozpocznie się w niedzielę, 4 marca, o godz. 14.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu, a zakończy 24 marca w poznańskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Maraton odwiedzi 21 poznańskich i podpoznańskich parafii, m.in. św. Rocha, św. Karola Boromeusza i św. Jana Kantego. Pierwszy rozdział Księgi Rodzaju odczyta Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Każdy uczestnik maratonu będzie czytał jeden z fragmentów Biblii przez ok. pięciu minut. Maraton odwiedzi 21 parafie Poznania i okolic. Czytanie Biblii rozpoczynać się będzie codziennie o godz. 15.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Maratończycy czytać będą tzw. Biblię Poznańską – specjalnie wydany egzemplarz ważący 18 kg.
Organizacją Poznańskiego Maratonu Biblijnego zajmuje się Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Pierwszy Maraton Biblijny Α i Ω odbył się w 2005 roku w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu i trwał dokładnie 119 godzin 2 minuty i 42 sekundy. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu czytało 876 osób bez przerwy przez 5 dni i nocy. Od 2006 roku zrezygnowano z czytania Biblii non stop, a lektura odbywa się w różnych świątyniach.

(źródło: http://www.archpoznan.pl)

Rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu

 

Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do Wielkiego Czwartku.

Od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego obowiązuje czas zakazany dla uroczystych zabaw weselnych. W Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia), czyli ograniczenie liczby posiłków do trzech: jednego do syta oraz dwóch skromnych. W środę Popielcową, jako symbol pokuty, kapłani czynią popiołem znak krzyża na głowach wiernych, mówiąc jednocześnie: Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz lub Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Obrzęd ten ma przypominać człowiekowi o kruchości jego życia i nieuchronnej śmierci. Wielki Post w Kościele jest traktowany jako czas pokuty i nawrócenia. Jego zaleceniami są post, jałmużna i modlitwa. W trakcie okresu Wielkiego Postu z kościoła znikają kwiaty przy ołtarzu, nastrój smutku i pokuty podkreśla fioletowy kolor szat kapłana, rzadziej grają organy. Ważnym elementem obecnym w kościele oraz w życiu parafian jest śpiewanie pieśni wielkopostnych. W tym czasie odprawia się nabożeństwa pokutne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Katecheza Dorosłych

Transmisja na żywo
Parafia na Facebooku

Ostatnie Obrazy
Konkurs ON-LINE

W najbliższym czasie

Parafialna Rodzina

Koronka do Miłosierdzia
Przeczytaj

• I Komunia Św.

• Wczesna I Komunia Św.

• Szafarze Komunii Św.

• Chrzest Święty

• Bierzmowanie

• Schola dziecięca

• Caritas Parafialne

• Rada Duszpasterska

• Rada Ekonomiczna

• Modlitwa po Mszy Św.

• Ministranci

• Żywy Różaniec

I Komunia Św.
Bierzmowanie
Caritas Parafialny
Punkt konsultacyjny

Pomoc Psychologiczna

Grupa Wielbienia
Zgraja Matki Bożej

Zbiórka nakrętek